WPŁYW APLIKACJI BLOCKCHAINOWYCH NA RYNEK NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNYCH

Przemysł nieruchomości komercyjnych  z angielskiego commercial real estate(CRE) składa się z wielu różnych rodzajów dostawców usług, w tym zarządzania nieruchomościami, firm maklerskich, banków i innych rodzajów pożyczkodawców. Kiedy mają miejsce transakcje ( CRE ) w grę wchodzą różne podmioty, wymagające szerokiego udostępniania oficjalnych dokumentów majątkowych i informacji finansowych, które wymagają zatwierdzenia. Wymagania dotyczące sprawdzania poprawności wszystkich informacji u wszystkich stron spowalniają szybkość każdej transakcji, co może potrwać kilka tygodni lub miesięcy. Wiele firm CRE zdecydowało się na blockchain, aby przyspieszyć czasy realizacji, zmniejszyć błędy i zwiększyć przejrzystość każdej transakcji.

CZYM JEST BLOCKCHAIN

Technologia Blockchain to sposób przechowywania i przesyłania informacji w sposób zaszyfrowany poprzez dystrybucję danych zamiast kopiowania ich w centralnej lokalizacji. Blockchain robi to za pośrednictwem chmury, sieci peer-to-peer, która eliminuje potrzebę posiadania strony trzeciej, co ostatecznie zmniejsza opłaty transakcyjne. Następnie tworzona jest księga cyfrowa i aktualizowana z każdą transakcją finansową w blokach.

Istnieje wiele korzyści w zakresie dokonywania transakcji i przesyłania danych za pomocą blockchain, ponieważ technologia nie jest kontrolowana przez jeden centralny podmiot, taki jak bank centralny. Oznacza to, że złamanie tych bloków jest niezwykle trudne, z zachowaniem prawdziswości i przejrzystości transakcji i danych.

Blockchain jest szkieletem kryptowalut, takich jak Bitcoin, które oferują szybkie i tanie sposoby wysyłania i odbierania pieniędzy.

SZYBSZE TRANSAKCJE

Jednym z najbardziej ekscytujących sposobów, w jaki blockchain zmienia świat CRE, są tak zwane smart-contracty. Obecnie przemysł opiera się na nieskutecznym i przestarzałym systemie weryfikacji własności nieruchomości poprzez prowadzenie badań w celu zapewnienia, że ​​nieruchomość należy do strony, która je sprzedaje.

Blockchain może zmniejszyć szybkość, z jaką odbywa się kontrola nad właściwościami CRE, ponieważ tytuł własności byłby przechowywany w publicznej księdze. Wyeliminowałoby to potrzebę kolejnego centralnego repozytorium, zmniejszając w ten sposób koszty transakcyjne, stanowe, miejskie i prawne. Ta sama zasada miałaby zastosowanie do umów leasingu rejestrowanych za pośrednictwem blockchain.

BARDZIEJ PRZEJRZYSTE UMOWY

Blockchain może również zapewnić, że aktywa jak nieruchomości będą bardziej płynne, a warunki umowy będą w pełni zrozumiałe dla obu stron, ponieważ każda informacja dotycząca własności będzie przechowywana publicznie. Obejmuje to dane dotyczące byłych właścicieli, budowy na nieruchomości, przeszłych kosztów utrzymania i zapisów dotyczących poprzednich kontroli.

Posiadanie wszystkich dostępnych informacji dałoby inwestorowi pełniejszy obraz nieruchomości, w którą inwestuje. Blockchain zasadniczo zapewnia, że ​​wszyscy znajdują się po tej samej stronie, a obie strony są w pełni świadome tego, do czego dążą, ponieważ każda informacja jest tam, aby każdy mógł uzyskać dostęp.

CYFROWE ŚLEDZENIE DOKUMENTÓW

Kolejnym wyzwaniem w branży CRE jest fakt, że rejestry publiczne mogą być nieaktualne, nierzetelne lub niedostępne. Podążanie papierowymi  śladami własności może być czasochłonne i frustrujące, ponieważ wiele z tych informacji jest traconych z powodu słabych zdolności organizacyjnych pracowników przemysłu i starszych systemów, które tracą dane po aktualizacji.

Dzięki blockchain każda informacja na temat nieruchomości będzie dostępna w tym samym miejscu, a nie w wielu domenach fizycznych i cyfrowych. Blockchain pomógłby również wyeliminować różne rodzaje oszustw, które czasami istnieją w branży, ponieważ zdażenia i tytuły własności można łatwo podrobić.

KUPOWANIE WŁASNOŚCI ZA KRYPTOWALUTY

Jak wcześniej wspomniano, bitcoin to kryptowaluta, która opiera się na blockchain, która pozwala zakończyć transakcje finansowe online w ciągu kilku sekund. Niektórzy inwestorzy i firmy deweloperskie zaczęły dodawać Bitcoin do branży, w tym Ivan Pacheco, który kupił na Florydzie dwupokojowe mieszkanie  za 275 000 $ za Bitcoin.

Można już kupić mieszkanie na Lower East Side na Manhattanie za pomocą Bitcoin. Niektóre apartamenty w Nowym Jorku pozwalają najemcom płacić za czynsz za pomocą Bitcoin. Kryptowaluty były historycznie niestabilne i od grudnia osiągają szczytowe spadki, ale niektórzy inwestorzy uważają, że przyszłość nieruchomości będzie ściśle powiązana z bitcoinami i innymi kryptowalutami.

Rola Blockchain w branży CRE jest coraz bardziej powszechna każdego dnia. Potencjał tej technologii do przyspieszenia transakcji ze smart kontraktami, możliwość dodania przejrzystości do działań lub tytułu własności oraz fakt, że dramatycznie zmniejsza się  szansę na oszustwo, sugerują, że więcej inwestorów będzie kierować się w kierunku firm, które używają blockchain do transakcji CRE.

 

Artykuł powstał w serwisie  RealAtom.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Hooverive pisze:

    https://vsdoxycyclinev.com/ – online doxycycline

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.