Polska waluta, globalne możliwości – poznaj projekt PRIMESTONE GLOBAL

 

 Chcesz stworzyć własną kryptowalutę, ale nie znasz się na programowaniu ani kodowaniu? Z pomocą przychodzi PrimeStone, polski projekt kryptowalutowy, który daje użytkownikom nowe możliwości, między innymi tworzenie własnych kryptowalut na specjalnie zaprojektowanej do tego celu platformie.

Nowe kryptowaluty powstają z prędkością światła. Warto więc uważnie przyglądać się takim projektom, gdyż wiele z nich może mieć sporą wartość i szanse na sukces. Niestety, w większości przypadków są to projekty nastawione wyłącznie na zgromadzenie funduszy, a następnie są zamykane. Niewiele projektów kryptowalutowych faktycznie prezentuje duży potencjał rozwojowy, a w przyszłości pozwoli na zarabianie nie tylko poprzez wykorzystanie różnic kursowych. Tym bardziej zainteresowanie powinny wzbudzać te projekty, które wprowadzają na rynek zupełnie nową wartość. A takim innowacyjnym przedsięwzięciem jest PrimeStone – zespół specjalistów stworzył polską walutę, która ma szansę zawojować międzynarodowy rynek kryptowalutowy .

Projekt pełen wartości użytkowych

Gdy pierwsze kryptowaluty pojawiły się w obiegu, uważane były za coś, co zmieni rynek międzynarodowych płatności. Zaczynając chociażby od bictoina – miał on zapewnić szybkie, tanie i bezproblemowe transakcje, a także służyć jako metoda płatności. Szybko jednak okazało się, że transakcje bitcoinami są bardzo powolne i przy okazji dość drogie. Wysyłając komuś 1 BTC trzeba było liczyć się z tym, że cała kwota nie dotrze do odbiorcy lub sporo będzie trzeba dopłacić do przelewu. Bitcoiny nie stały się też powszechną walutą, przez co przestano uważać je za cyfrowe złoto.

Z biegiem czasu na rynku kryptowalut zaczęło pojawiać się coraz więcej projektów, których twórcy chcieli uniknąć niedociągnięć, jakimi charakteryzował się pierwsze kryptowaluty. Twórcy wartościowych kryptowalut stawiają również na użyteczność projektów – aby dany projekt miał szansę przetrwać chociażby kilka kolejnych lat, musi mieć wartość użytkową. Inwestor, który decyduje się na kupno walutę musi mieć z tego jakąś korzyść poza posiadaniem owej waluty. W tej kwestii nowy projekt PrimeStone doskonale wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników zainteresowanych zarabianiem na rynku kryptowalut.

Jakie korzyści daje nowa waluta?

Czy projekt PrimeStone ma szansę wejść do pierwszej dziesiątki tego typu projektów na świecie? Jego twórcy uważają, że jest to jak najbardziej możliwe. I faktycznie – perfekcyjne plany, kompleksowa realizacja i dbałość o najdrobniejsze szczegóły umożliwiają zauważenie i docenienie projektu wśród setek podobnych inicjatyw. PrimeStone daje użytkownikom sporo korzyści, które do tej pory były niedostępne. Warto przyjrzeć się im bliżej.

1. Szybkość transakcji

Posiadacze wirtualnych monet doskonale wiedzą, jak długo potrafią trwać transakcje na giełdzie czy pomiędzy użytkownikami. Kilka dni w przypadku przesyłania bitcoinów było zupełną normą. Pod tym względem PrimeStone oferuje zupełnie nową jakość. Transakcje w tej walucie działać będą w systemie Lightning Network, który gwarantuje błyskawiczne realizacje przelewów.

2. Niski poziom opłat

Przesyłanie PSC, czyli PrimeStone Coin’a będzie bardzo opłacalne w porównaniu do innych kryptowalutowych transakcji. Celem twórców waluty PSC jest gwarancja jak najniższych opłat zarówno w początkowej fazie projektu, jak i w przyszłości. Transakcje PSC będą tanie, a opłaty znikome w porównaniu do opłat transakcyjnych w innych kryptowalutach.

3. Bezpieczeństwo

Twórcy waluty dokładają wszelkich starań, aby na każdym etapie korzystania z PSC użytkownicy byli pewni i spokojni o bezpieczeństwo zgromadzonych środków. Zaawansowane technologicznie rozwiązania to gwarancja, że waluta nie “ulotni się” ani podczas transakcji, ani podczas przechowywania w dedykowanym specjalnie dla niej portfelu PrimeStone Wallet.

4. Bezproblemowy suport

W przypadku wielu projektów kryptowalutowych trudno o kontakt z ich twórcami, projekt PrimeStone poszedł w przeciwnym kierunku. Twórcy kryptowaluty są otwarci na komunikację z użytkownikami i zapewniają bezproblemowy kontakt o każdej porze, przez siedem dni w tygodniu. Użytkownicy zainteresowani walutą lub chcący zaangażować się w projekt mogą więc bez problemu skontaktować się z jej twórcami. To kolejny dowód na to, że projekt jest jasny i rzetelny, a jego twórcy nastawieni są na wyłącznie przejrzyste działania.

Skąd wziął się pomysł PrimeStone?

Walutę PrimeStone warto od razu zakodować sobie w pamięci, gdyż może w najbliższym czasie zrobić sporo zamieszania na rynku kryptowalut. Przede wszystkim dlatego, że jest to projekt, który nie powstał z dnia na dzień. Początki waluty PrimeStone sięgają 2016 roku, kiedy to narodził się pomysł i idea. Sam projekt wystartował w listopadzie 2016 roku. Nadal jest jednak w fazie rozwojowej. Twórcy projektu stawiają bowiem, nie na szybkość czy zarobienie pieniędzy, a przede wszystkim na jakość i funkcjonalność. Chodzi o to, by projekt wykluczał wszystkie błędy, jakie pojawiały się w przeszłości u twórców innych kryptowalut. Walutę PrimeStone tworzy doświadczony zespół fachowców, nie tylko z branży IT. Na sukces projektu pracują zarówno programiści, jak i graficy komputerowi, tłumacze i marketingowcy. Ich wszechstronna wiedza i doświadczenie umożliwia również wszechstronny rozwój. Projekt bazuje na wysokich kompetencjach, zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach oraz na innowacyjności.

Jasny White Paper, klarowny Road Map

Każdy znawca kryptowalut doskonale wie, że nowy projekt warto poznać od podszewki, zaglądając między innymi do White Paper’a i Road Map’u. Te dwa dokumenty, w przypadku PrimeStone, dopracowane są na najwyższym poziomie i zapięte na ostatni guzik. Wszystkie informacje przekazywane są jasnym i przystępnym językiem, dzięki czemu nawet osoby początkujące w kryptowalutach i niewiele wiedzące na temat technologii blockchain, są w stanie bez problemu zrozumieć omawiane w dokumentach kwestie. To miła odmiana, jeśli porównamy White Paper do analogicznych dokumentów najpopularniejszych obecnie kryptowalut. Przez niektóre z nich ciężko jest przebrnąć i zrozumieć co twórca miał na myśli.

Do kupienia lub wykopania

PrimeStone to waluta, którą można będzie kupić lub samodzielnie wydobywać. Podobnie jak wiele innych kryptowalut, mining PrimeStone polega na wykorzystaniu metody proof of work. Osoba wykopująca monety otrzymuje nagrodę w postaci utargu za pracę specjalistycznej koparki czy zaawansowanej karty graficznej. Nagrodą za wydobycie jest procent od wartości wykopanej waluty. W przypadku PrimeStone na początku można liczyć na dosyć wysokie nagrody. Twórcy waluty nie zdecydowali się na ICO, a więc w posiadanie waluty można wejść aktualnie jedynie poprzez jej wydobycie lub zakup na giełdzie.

Liczba monet ograniczona do 60 milionów

Kryptowaluta PrimeStone, podobnie jak wiele innych kryptowalut, będzie miała ograniczoną podaż. Całkowita możliwa liczba waluty do wydobycia to 60 milionów. Czas bloku wynosi 90 sekund, a minimalna opłata to 0,00001 PSC. Waluta PSC tworzona jest przy użyciu algorytmu X11, który daje możliwość wykopania 60 milionów monet. Nowa waluta ma sporo udogodnień i ulepszeń w porównaniu do pozostałych kryptowalut, które już od dawna funkcjonują na rynku. PrimeStone posiada rozbudowany system SegWit, który zdecydowanie ułatwia przeprowadzanie transakcji. Posiada również Unique Address Format, czyli unikalny format adresu. Nie ma więc możliwości, by skorzystał z niego ktoś inny niż posiadacz waluty. Nowa waluta działa też w niedawno uruchomionej sieci Lightning Network, która gwarantuje błyskawiczne przeprowadzanie transakcji. Transakcje PSC będą więc przeprowadzane natychmiastowo. To dobra wiadomość dla potencjalnych użytkowników, którzy do tej pory często musieli czekać nawet kilka dni na zrealizowanie transakcji.

Bezpieczny PrimeStone Wallet

Twórcy waluty PSC zadbali również o to, aby posiadacze mogli ją przechowywać w bezpiecznych warunkach. W tym celu powstał dedykowany dla waluty portfel – PrimeStone Wallet, którego zabezpieczenia antykradzieżowe są na wysokim poziomie. PrimeStone Wallet to aplikacja, której nie należy się obawiać, gdyż jest w stu procentach bezpieczna. Niektórzy mogą mieć pewne obawy, gdyż pamiętają, że wiele portfeli – po dużym rozreklamowaniu waluty – inęło w niewyjaśnionych okolicznościach, a wraz z nimi zgromadzone monety. W przypadku PrimeStone Wallet do środków gromadzonych w portfelu dostęp będzie miał tylko i wyłącznie ich posiadacz. Prime Stone Wallet działa na komputerach z Windowsem i Linuxem, a w najbliższej przyszłości będzie można z niego korzystać także na smartfonach z systemem Android i IOS.

Największa nowość – platforma PrimeStone

To propozycja dla użytkowników, którzy są zafascynowani kryptowalutami i chcieliby w przyszłości tworzyć własne waluty. Dzięki unikalnej platformie PrimeStone można zostać twórcą kryptowaluty bez znajomości programowania czy generowania kodów źródłowych. Wszystkie waluty tworzone na platformie będą się opierać na pierwotnym kodzie kryptowaluty PrimStone. Nowo powstająca platforma będzie prosta, intuicyjna i wygodna w obsłudze. Każdy użytkownik w krótkim czasie bez problemu pozna jej wszystkie funkcje i będzie mógł zaprojektować własną walutę.

Zasada działania będzie bardzo prosta. Użytkownik będzie musiał wprowadzić do systemu jedynie najważniejsze dane, wszystkie pozostałe kwestie będą generowane automatycznie. Nową walutę będzie można więc stworzyć praktycznie w kilka chwil. Takich możliwości nie daje żaden inny projekt. Tworzenie innych kryptowalut jest zarezerwowane dla doświadczonych programistów. Natomiast z wykorzystaniem platformy PrimeStone poradzi sobie z tym praktycznie każdy.

Projekt PrimeStone wydaje się odpowiadać na wszystkie potrzeby i eliminować problemy, z jakimi obecnie boryka się świat kryptowalut. Czy ma szansę stuprocentowego powodzenia? Tego w kryptowalutach nigdy nie można powiedzieć na pewno. Warto jednak poznać projekt bliżej i samodzielnie ocenić, czy opłaca się w niego wejść.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie projektu: https://primestone.global

źródła:

  1. Oficjalna strona Primestone global https://primestone.global
  2. Primestone global support

 

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Michał pisze:

    Brzmi ciekawie! Czekam na rozwój sytuacji 🙂

  2. cryptosiata pisze:

    Male sprostowanie.. dokladnie takie same mozliwosci daje SimpleToken – OST 😏👌 I to juz od dobrych kilku miesiecy a sama waluta OST dostepna jest nawet na tak znaczacej gieldzie jak Binance 👍

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.