O MNIE

 

 Nazywam się Michał, mam 34 lata, przez ostatnie 8,5 roku pracowałem w branży finansowej a dokładnie jako Futures Trader stóp procentowych w największej  tego typu firmie w Polsce oraz jednej z największych w Europie. Swoją przygodę z inwestycjami rozpocząłem podczas studiów 11 lat temu. Mój współlokator z akademika pokazał mi jak się ” zarabia na funduszach inwestycyjnych” i  udało mu się mnie zachęcić do działania w tym kierunku. Od tamtej pory nieustannie pogłębiałem swoją wiedzę w zakresie finansów oraz inwestycji wszelkiego rodzaju. Studia na kierunku ekonomicznym zdecydowanie były dla mnie pomocne w zakresie pozyskiwania wiedzy w tej dziedzinie, lecz czym jest edukacja bez praktyki? Tak jak wcześniej wspominałem moja praktyka rozpoczęła się od inwestowania w polskie fundusze inwestycyjne za pośrednictwem platformy inwestycyjnej mbank. Następnie poszerzyłem zakres swojego działania o inwestycje w akcje na GPW oraz giełdę walutową forex.  W międzyczasie pracowałem jako księgowy. W 2008 znalazłem zatrudnienie w firmie zajmującej się day tradingiem a ściślej spread-tradingiem. Od tej pory mogłem łączyć swoją pasję i pracę:). Spędziłem w tej firmie piękne 8,5 roku. Nie zawsze było kolorowo, były wzloty i upadki. Jedno jest pewne nauczyłem się bardzo wiele o samym inwestowaniu na różnych światowych giełdach jak i psychologi inwestowania. Odbyłem wiele ciekawych szkoleń z fachowcami z najwyższej półki. poznałem wiele wspaniałych osób – świetnych traderów – profesjonalistów z którymi mogę nieustannie wymieniać się doświadczeniami.

Kryptowaluty znalazły miejsce w moim portfolio w połowie zeszłego roku i od razu stałem się ich wielkim pasjonatem. Zauważyłem, że moja wiedza i doświadczenie pozwalają mi przenieść moje strategie tradingowe z rynków terminowych na rynek kryptowalut. Końcem 2016 roku postanowiłem zrezygnować z pracy „zawodowego tradera” i skupić się tylko na rynku kryptowalut. Nie jestem żadnym ekspertem czy też specjalistą giełdowym. Na giełdowym floorze panuje nieustanna walka byków i niedźwiedzi o każdy przysłowiowy pens i nikogo nie obchodzą doktorzy, profesorowie czy też specjaliści a chodzi tylko o to żeby zarobić.

Na tym blogu będę się dzielił wszelką wiedzą i doświadczeniem jakie nabyłem podczas tych 11 lat swojej kariery tradingowej, Będzie teoria, analiza oraz psychologia inwestowania. Zachęcam również do śledzenia kanału na Youtube a w razie pytań do kontaktu w zakładce KONTAKT   

lub napisz kryptoholik@gmail.com