Neo – dobra inwestycja długoterminowa czy bańka Facebookowo – Youtubowa

NEO FAKTY NA DZIŚ

05-09-2017,  16:36 PM    
KAPITALIZACJA 1151160000$ 261902 BTC
WOLUMEN 144559000$ 33950 BTC
PODAŻ ( OBIEG) 50000000  
CENA 22,62$ 0,00526 BTC
STOPA ZWROTU 15678%   TAK:)!!!

 

  Neo ( Antshares )- Pierwsza platforma open source – blockchain opracowana w Chinach. Projekt ten miał swój debiut po przez system crowdfoundingowy ICO w 2014 r i był jednym z najwyżej finansowanych projektów tego typu. Projekt ten jest bardzo często porównywany do Ethereum i nazywany chińskim Ethereum. NEO jest protokołem zdecentralizowanym i rozproszonym, który przekształca zasoby rzeczywiste w cyfrowe, umożliwiając rejestrację, depozytowanie, transfer, handel, rozliczanie  za pośrednictwem sieci typu peer-to-peer (każdy z każdym). NEO korzysta z umów elektronicznych do prowadzenia rekordowych transferów zasobów cyfrowych.

 Analizę kryptowaluty Neo (Antshares) warto rozpocząć od zaprezentowała realnych wyników jakie zrealizowała ta kryptowaluta w ostatnich kilku ostatnich miesiącach. Neo zadebiutowało na giełdach kryptowalutowych w październiku zeszłego roku. Obrót od początku notowań Neo kształtował się w granicach kilku set tysięcy dziennie zawartych transakcji natomiast kapitalizacja oscylowała w okolicy 7 milionów cena to okolice 0.15$. Przez następne kilka miesięcy, to jest do marca tego roku zbyt wiele na tej krypto się nie działo (zanotować można spadek obrotów do poziomu kilkudziesięciu a czasami kilku tysięcy obrotów dziennie ). Wyraźny wzrost zainteresowania tą kryptowalutą, możemy zaobserwować w okolicy połowy Marca tego roku kiedy to rozpoczął się trwający prawie pół roku trend wzrostowy, wróciła płynność na rynek a kapitalizacja zaczęła rosnąć z dnia na dzień. W maju notowaliśmy kolejne wzrosty market cap jak i rekordy cenowo-wolumenowe. Sytuacja w miesiącach marzec – maj nie mogła też zbytnio dziwić jako, że zarówno Bitcoin jak i część pozostałych krytpo biła swoje rekordy. Końcem maja Neo pierwszy raz osiągnął cenę 1 $ – przy kolejnych rekordach kapitalizacyjnych. Można powiedzieć że przebicie tej ceny było punktem kluczowym, wtedy też nastąpił prawdziwy szał zakupów w którym trend jeszcze bardziej przyspieszył do granic około 12 $( 20 czerwca), później nastąpiła drobna korekta , a po niej przejście w trend boczny. Kolejna fala wzrostów rozpoczęła się początkiem sierpnia windując cenę aż do ponad 50$ za sztukę. Osoby inwestujące w Neo początkiem Sierpnia mogły zarobić nawet 500% w tym samym miesiącu. Sierpniowe wzrosty można wiązać z rebrandingiem Antshares na Neo (24 lipiec). Zostały zapowiedziane zmiany w sieci Neo. Rebranding  NEO wiązał się  się z uaktualnieniem wszystkich węzłów blockchain, dokumentów technicznych, sieci społecznościowych, oficjalnej strony i nazwy handlowej na całym świecie, co stanowi przejście od Antshares 1,0 do systemów inteligentnych umów NEO 2.0. Inwestorzy od tego momentu mogli za pośrednictwem portfela Neon uzyskiwać nagrodę 6-7% rocznie w postaci tokena GAS. Poza wspomnianymi zmianami coraz częściej docierały do nas informacje o rzekomej współpracy Neo z rządem chińskim jako jedynej platformy mogącej oferować ICO na rynku Chińskim. Neo pozyskało także kilku współpracwoników do swojej działalności biznesowej.

  Moim zdaniem wszystkie te zdażenia łącznie wywołały olbrzymi hyip informacyjny na kryptowalutę Neo. Zaskakujące dla mnie jest to, że prawdziwy  wysyp pozytywnych infomacji nastąpił nie dalej jak miesiąc temu czyli defakto jak trend wzrostowy miał się coraz bliżej ku końcowi,  z punktu widzenia analizy technicznej. Facebook, Twitter, Youtube i inne portale społecznościowe zrobiły wszystko by przeciętny Kowalski dowiedział się czym jest Neo. Ludzie jakby zapomnieli albo przeszli obojętnie obok tego, że Neo zrobiło od stycznia około 35000% zysku ( okolice 52$ ). Trend trendem ale ,, Czy się stoi czy się leży korektusia się należy:)” Wszystko co piękne nie trwa wiecznie. Mniej więcej w połowie sierpnia mieliśmy zdarzenia wieszczące korektę na rynku o czym opowiem przy okazji samej analizy technicznej.

ANALIZA TECHNICZNA

 Moim zdaniem w ostatnim miesiącu mieliśmy  klasyczny przykład trzech faz bessy w odniesieniu do trendu średnioterminowego: EUFORIA, DYSTRYBUCJA, DUŻY RUCH ( zapraszam do działu analizy technicznej w celu poszerzenia wiedzy na ten temat).  Wczoraj mieliśmy bardzo duży spadkowy ruch poparty olbrzymim wolumenem na Neo co może zwiastować koniec fazy trzeciej. Zdecydowanie impulsem do znacznych wczorajszych spadków  Neo była negatywna informacja z Chin na temat projektów ICO z czym bardzo ściśle powiązane jest NEO. Chińczycy chcą wprowadzić regulacje normujące wprwadzanie projektów na rynek za pomocą ICO. Cały rynek zareagował negatywnie na powyższą informację łącznie z Neo i ceny ruszyły drastycznie w dół.

Wcześniej mieliśmy przynajmniej 3 sygnały odwrócenia trendu:

 1. Dywegencja trendu wzrostowego z RSI – 2 niebieskie strzałki na wykresie ( odsyłam do działu analiza techniczna )
 2. Wskaźnik RSI – przebicie linii 70 od góry po uprzedniej dywergencji,
 3. Wskaźniki MACD – Linia szybka ( niebieska ) przecina linię sygnału od góry
 4. Wskażniki MACD ( Histogram) – odległość między średnimi zmierza ku zeru
 5. Formacja odwrócenia trendu – Głowa z ramionami ( wykres godzinny)

Poniżej wykres dzienny krypTowaluty Neo

 Na wykresie w interwale 1 – godzinnym cena zatrzymała się na w okolicy długoterminowej linii trendu (gruba czerwona linia przerywana) na przecięciu z dość silnym wsparciem w okolicy 0.004.  Satoshi po czym nastąpiło dość szybkie odreagowanie cenowe. Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak, że jesteśmy w trędzie spadkowym srednioterminowym zapoczątkowanym w okolicach 14-15 sierpień. Linia zółta to linia tego trendu i stanowi istotny opór przed powrotem do wzrostów. Mamy też 2 dość silne opory pierwszy na poziomie 0.00585 a drugi na poziomie 0.0064. Troszkę zbyt wcześnie aby rynek zdecydował się na poważny odwrót tym bardziej, że wskaźniki RSI i MACD nie wyczerpały swojego potencjału. Bardziej prawdopodobne jest przejście w trend boczny i ruch w rang.   Wydaje się być naturalnym powrót do linii czerwonej (przerywanej) wzrostowej trendu i testowanie jej kolejny raz. Dopóki linia ta nie zostanie przebita wydaje się sytuacja być stabilna w trendzie długoterminowym – czerwona linia. Jeśli linia czerwona zostanie przebita kolejne wsparcia będziemy mieć na poziomach 0.00329, 0.00376.  Myślę że w nastepnych dniach cena może oscylować w przedziałach 0.0044 -0.0058. Raczej nie zalecałbym wchodzenia w transakcje dopuki wykres nie określi czy chce przebić linie czerwoną – przerwaną i wybić się dołem czy też zdecyduje się na szybki powrót ponad żółtą linię. 

 Projekt Neo to napewno bardzo ciekawy i silny projekt. Należy jednak pamiętać, że analiza techniczna bardzo szybko ujmuje w swych cenach ( wykresach ) wszelkie istotne fundamentalne zmiany. Nie należy brać informacji nadwyraz poważnie czy też ich bagatelizować. W brew pozorom informacja o większej  kontroli  przez rząd ICO może wpłynąć pozywywnie na dalsze losy tego projektu. Z pewnością platforma zyska większę zaufanie jeśli będzie skupiała się na ICO pewnych projektów aniżeli projektów – SCAM. Należy też pamiętać, że część inwestorów w końcu zaczyna realizować swoje bardzo wysokie stopy zwrotu. Takie przeczyszczenie – korekta na rynku nie jednokrotnie jest bardzo pozytywne w kontekście późniejszy mocnych wzrostów.

 

Może Ci się również spodoba

10 komentarzy

 1. Johny Jackson pisze:

  Hi there every one, here every person is sharing these kinds of knowledge, thus it’s
  good to read this webpage, and I used to pay a quick visit this weblog all the time.

 2. Lauren pisze:

  Hello, I check your blogs on a regular basis.
  Your story-telling style is awesome, keep it up!

 3. ViabestBuy pisze:

  Great blog you have got here.. It’s difficult to find good
  quality writing like yours these days. I honestly appreciate people like you!
  Take care!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.