Jak przyspieszyć transakcje w Blockchain Bitcoina?

WSTĘP

 Każdy wie, że transakcje Bitcoin są po prostu bardzo powolne. W mojej opinii i z doświadczenia, jeśli nie mamy żadnego potwierdzenia z sieci blockchain między 12 a 24 godzin od dokonania transakcji, nasze transakcje właśnie utknęły w sieci blockchain. Tego typu transakcje prawdopodobnie nigdy nie spotkają się z odbiorcą i zostaną zwrócone do nadawcy po kilku godzinach lub dniach. Takie sytuacje mogą być bardzo frustrujące i stresujące, jeśli naprawdę potrzebujemy naszego BTC.

PRZYCZYNA

 Odpowiedź na ten problem jest dość prosta. Blok w blockchain Bitcoin to tylko 1 MB. Oznacza to, że każdy blok może zawierać tylko około 2000 transakcji. Każdy blok zostaje potwierdzony po 10 minutach. W ciągu ostatniego roku mieliśmy bardzo silny wzrost społeczności Bitcoin. Jest dużo więcej entuzjastów kryptowalut. Ponadto biznes krypto-walutowy eksplodował w powiązanych z blockchain branżach (giełdy, portfele, ICO itp.). Jest więc normalne, że mamy bardzo dużo transakcji i  przepływów finansowych między wszystkimi jednostkami, a sieć blockchain dla BTC tego po prostu nie wytrzymuje. Ofiary są nieuniknione.

ROZWIĄZANIE

 Niektórzy twierdzą, że Bitcoin Cash jest lepszy i zastąpi oryginalny Bitocin. Niektórzy uważają, że Segwit2x( choć odwleczony na dzień dzisiejszy w czasie) jest tylko rozwiązaniem dla tej sytuacji. Trudno powiedzieć, co stanie się w najbliższej przyszłości, ale jeśli naprawdę chcemy przyspieszyć naszą transakcję, możemy to zrobić w prosty sposób.

1.Zwiększ opłaty transakcyjne

 Przykładem jest mój portfel Electrum. Możemy kontrolować opłaty, kiedy wysyłamy BTC pomiędzy portfelem nadawcy a portfelem odbiorcy. Zwykle jest to możliwe, jeśli mamy jakiś portfel pulpitowy lub w postaci aplikacji telefonicznej. Problem występuje, gdy wypłacamy pieniądze z giełdy lub z dowolnego innego portfela z przeglądarki. Opłaty na giełdzie za przesył są  niższe i nie możemy ich kontrolować (jest to rzadkie, ale występuje)

2.Jeśli twoja transakcja naprawdę utknęła w blockchain, możesz użyć akceleratora VIABTC  (https://pool.viabtc.com/tools/txaccelerator/) Mam na myśli to, że istnieje 0 potwierdzeń w sieci blockchain przez 6 lub więcej godzin (Możesz to sprawdzić na przykład na swojej stronie blockchain.info )

 VIABTC jest firmą wydobywczą, która kontroluje dziś około 12% pollów  wydobywczych. Możemy dzięki uprzejmości VIA_BTC  przyspieszyć naszą transakcję. Możemy wykorzystać ich gościnność i moc, aby przyspieszyć naszą transakcję. Zwykle powinniśmy płacić za to ułatwienie, ale w tym przypadku jest inaczej. ViaBtc twierdzi, że może wykonać do 100 transakcji za darmo w 1 godzinę.

-przejdź do https://pool.viabtc.com/tools/txaccelerator/,
-wklej identyfikator transakcji, która została niepotwierdzona,
-rozwiąż captcha i kliknij „prześlij”,
-jeśli przyspieszenie powiodło się, po prostu poczekaj,
-jeśli nie udało się, spróbuj powtórzyć zabieg kilkukrotnie.

Oczywiście nie jest to taka łatwa sprawa. Jest wiele osób w podobnej sytuacji i wykonujących tę procedurę w tym samym czasie. Więc potrzebne jest trochę szczęścia. Osobiście przyspieszyłem moje 2 transakcje w ciągu 1 godziny w tym schemacie:

3-4 razy kopiuj-wklej-rozwiąż-prześlij (brak wyniku)
15 min później 3-4 razy kopiuj-wklej-rozwiąż-prześlij (przyspieszenie 1 transakcji)
15 min później 3-4 razy kopiuj-wklej-rozwiąż-prześlij (brak wyników)
15 min później 3-4 razy kopiuj-wklej-rozwiąż-prześlij (przyspieszenie 1 transakcji)

Dokładnie wyjaśniam cały schemat na filmie Youtube:

 

Przydatne strony:
https://pool.viabtc.com/tools/txaccelerator/
https://blockchain.info/pl/charts/mempool-count?timespan=30days
https://blockchain.info
https://bittrex.com

ZNAJDZIESZ MNIE NA BLOGU – http://www.kryptoholik.pl/
STEEMIT – https://steemit.com/@kryptoholik83
YOUTUBE – https://www.youtube.com/channel/UCXXxMW9zIk6hZHl7eBM6jbA

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.