KUPUJĘ PIERWSZY BITCOIN

 W tym poradniku pokażę Ci w jak najprostszy sposób możesz zaopatrzyć w swoją pierwszą kryptowalutę. Może to być np Bitcoin.  Zanim przystąpisz do poniższych kroków zachęcam Cię do zapoznania się z działami BEZPIECZEŃSTWO KRYPTOWALUT oraz PORTFELE KRYPTOWALUTOWE 

 Aby wyjaśnić Ci w jaki sposób kupić swoją pierwszą krypto-walutę posłużę się przykładem polskiej giełdy Bitbay. Dokładny opis tej giełdy znajdziesz TUTAJ.

KROK 1.

 Załóż konto na giełdzie Bitbay. Link do rejestracji znajdziesz TUTAJ Po kliknięciu w link zostaniesz przekierowany do giełdy Bitbay gdzie musisz się zarejestrować.  Najpierw klikasz w ikonkę koperty, następnie wpisujesz swój adres e-mail oraz potwierdzasz wszystkie warunki związane z regulaminem tak jak poniżej. Teraz kliknij zarejestruj – w tym momencie twoje konto zostanie utworzone.

 Musisz jeszcze wejść na swoją pocztę e-mail i kliknąć link aktywacyjny do konta.

 Teraz zostaniesz przekierowany do strony gdzie będziesz musieć dokończyć proces rejestracji twojego konta. To bardzo ważny punkt gdyż tutaj ustalasz swoje hasło dostępu do giełdy oraz swój kod bezpieczeństwa. Ustal  trudne hasło dostępu oraz kod bezpieczeństwa, następnie zapamiętaj je lub schowaj je w bezpiecznym miejscu. Pamiętaj jeśli utracisz lub zapomnisz hasło będziesz mieć problem z logowaniem do swojego panelu na giełdzie,

Bitbay

 Kliknij dalej!!. Teraz wybierz swoje obywatelstwo i walutę domyślną ( zalecam PLN jeśli korzystasz z rachunku bankowego w PLN), potwierdź dane. W tym momencie zostaniesz przekierowany do strony swojego pierwszego logowania.

KROK 2

Zaloguj się do swojego konta na Bitbay korzystając ze swoich danych do logowania.

KROK 3

Zweryfikuj swoje konto. Aby móc korzystać z pełni możliwości giełdy Bitbay musisz zweryfikować swoje konto. Tak jak na rysunku poniżej w głównym panelu giełdy klikam w prawym górnym rogu w ikonkę rozwijającą nasze ustawienia. Następnie klikamy ZWERYFIKUJ TERAZ 

Bitbay

Wybierz teraz czy chcesz założyć konto prywatne czy firmowe.

Teraz postępuj zgodnie z punktami

 1. Potwierdzenie adresu – Wpisz swoje dane adresowe,
 2. Potwierdzenie tożsamości – Wpisz dane swojego dokumentu potwierdzającego tożsamość,
 3. Potwierdzenie adresu plik – Zeskanuj i załącz dokument potwierdzający twój adres np rachunek za media, telefon
 4. Potwierdzenie tożsamości – Zeskanuj i załącz dokument tożsamości np dowód osobisty

5. Kliknij Dalej. Teraz musisz zaczekać na akceptację z Giełdy Bitbay. Zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 24 h.

KROK 4.

 Zasil swoje konto Bitbay środkami za pomocą np  przelewu Bankowego.

 1. Z głównej strony Bitbay wchodzisz w zakładkę PORTFELE
 2. Wybierasz walutę w jakiej chcesz dokonać wpłaty np PLN ale może to być również dolar czy euro. W przypadku PLN mamy do wyboru : przelew , przekaz pocztowy, żabka

KROK 5

 Wykonaj przelew z poziomu swojego banku na konto Bitbay. Każdy klient Bitbay ma swoje indywidualne rachunki bankowe. Oczywiście dane do przelewu wypełniasz według wskazanych w twoim panelu. Poniżej przykład z mojego konta ( NIE WPŁACAJ NA MOJE KONTO )

Twoje środki znajdą się na twoim koncie Bitbay w ciągu 24 h.

KROK 6

Kup swoją pierwszą kryptowalutę np Bitcoin. Na giełdzie Bitbay możesz zakupić takie kryptowaluty jak BTC, ETH, DASH, LTC, LSK, GAME.

 1. Trzeba wejść z panelu głównego w zakładkę giełda
 2. Wybrać interesującą Cię parę kryptowaluta / waluta tradycyjna np PLN/BTC
 3. W formularzu zleceń wybieramy ilość i cenę po której chcemy kupić kryptowalutę. Pamiętaj, że poniżej jest arkusz zleceń. Ustal cenę jaką realnie jesteś wstanie kupić kryptowalutę. Pomocny w ustaleniu ceny jest arkusz zleceń. W poniższym przykładzie oferty kupna zaczynają się od  20360 a oferty sprzedaży od ceny 20370. Jeśli wystawisz swoją ofertę poniżej ceny 20360 np 19500 nie masz pewności że kupisz swoją kryptowalutę. Staraj się ustalać cenę pomiędzy ofertami kupna i sprzedaży np 20365 lub też po cenie rynkowej 20370 ( wtedy na pewno kupisz)
 4. kliknij kup
 5. Czekaj na realizację transakcji
 6. Twoje środki będą widoczne w pasku u góry lub też w zakładce portfele

 Załóż konto na giełdzie Bitbay. Link do rejestracji znajdziesz TUTAJ .